Новини / Ринок землі     08 жовтня 2020 11:05

Профільний комітет ВРУ підтримав проект про земельну децентралізацію до другого читання

Документ вносить зміни у законодавство щодо дерегуляції у сфері земельних відносин і передбачає передачу функцію управління земельними ресурсами на рівень громад

Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики підтримав на засіданні 7 жовтня підтримав до другого читання законопроект  №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Про це повідомляють на сторінці Facebook асоціації «Український клуб агарного бізнесу».

Проект №2194 було прийнято у першому читанні майже рік тому – 4 листопада 2019 року і наразі, до другого читання, він містить більше 800 сторінок порівняльних таблиць з поправками, які були подані народними депутатами. Це не є дивним з огляду на зміст проекту – він вносить зміни у низку ключових положень у сфері управління земельними ресурсами.

Зокрема, законопроектом передбачені наступні зміни:

  • передачу з 1 січня 2021 року до комунальної власності ОТГ земель за межами населених пунктів;
  • встановлення чіткої процедури реалізації переважного права на купівлю земельних ділянок;
  • дерегуляцію у сфері землеустрою, а саме скасування державної експертизи землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, авторського нагляду за виконанням проектів землеустрою;
  • зменшення ризиків зриву земельних торгів та можливість участі у них малих та середніх фермерів;
  • усунення окремих прогалин у земельних відносинах: можливість передачі права емфітевзису в оренду, встановлення права спадкоємців громадян, які отримали земельну ділянку для ведення фермерського господарства, придбати її у власність.

Читайте: Як створити фінансовий інструмент для проведення земельної реформи

Як нещодавно зазначав у інтерв’ю виданню НВ голова держгеокадастру Роман Лещенко, законопроект відновить право місцевого самоврядування на розпорядження землями, яке було ліквідовано у 2002 році.

«В Україні земельне питання історично було справою місцевого рівня. Законне право розпорядження землями у органів місцевого самоврядування вкрали в 2002 році, передавши його спочатку районним державним адміністраціям, а згодом – Держкомзему… Час показав, що повноцінного самоврядування на українських землях не буде, поки не буде ліквідована державна вертикаль, де чиновник має право розпоряджатися землею громади без її відома», – наголосив Роман Лещенко.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Казахстан у цьому році не зможе збільшити обсяги експорту зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також