Новини / Трейдинг     07 жовтня 2020 17:50

Казахстан у цьому році не зможе наростити експорт зернових

У поточному маркетинговому році експорт зерна може скласти до 8 млн тонн. Виробництво збіжжя у Казахстані зазнає падіння вже два роки поспіль   

Казахстан у цьому році не зможе наростити експорт зернових, як зазначалось у попередніх прогнозах. Як повідомляє агенція Казинформ, міністр сільського господарства Республіки Казахстан Сапархан Омаров заявив, що цього маркетингового року експорт зерна з Казахстану може скласти 7-8 млн тонн.

«На сьогодні зібрано 99,5% площ, намолочено 20 млн т зерна. За нашими розрахунками, в чистій вазі обсяг зерна становитиме близько 18,5 млн тонн, і експортний потенціал з цього обсягу ми розраховуємо близько 7-8 млн тонн», – сказав міністр, відповідаючи на питання журналістів.

Також Сапархан Омаров повідомив, що, оскільки ситуація зі збором зерна складається сприятлива, влада країни не планує вводити обмеження на експорт зерна.

Читайте: Через посуху у Причорномор’ї світові ціни на пшеницю зростають

Зазначимо, що Казахстан є одним з найбільших світових експортерів зернових. У минулому маркетинговому році аграрії республіки значно знизили виробництво та експорт збіжжя. Однією з причин місцеві експерти називали невдалі погодні умови. Так, згідно із даними Міжнародної ради по зерну (IGC), у 2019/2020 маркетинговому році Казахстан виробив 16,5 млн тонн зернових проти 19,2 млн тонн у 2018/2019 МР. Також просів і експорт – з 10,7 млн тонн у позаминулому сезоні до 8,2 млн тонн у минулому маркетинговому році.

При цьому у поточному сезоні ніяких суттєвих змін показників не очікується. В ICG прогнозують, що Казахстан намолотить 17,7 млн тонн та відвантажить за кордон 8,3 млн тонн зерна. Іншими словами, посилення позицій середньоазійського конкурента України цього маркетинговому року, скоріш за все, не відбудеться.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що світова торгівля товарами цього року скоротиться на 9,2% у порівнянні з 2019 роком.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також