Новини / Політика     21 січня 2021 12:01

Профільні асоціації стурбовані обмеженням повноважень МінАП

Міністерство аграрної політики та продовольства України може бути відновлене з обмеженими повноваженнями, що не дасть змоги повноцінного державного регулювання галузі

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) від імені провідних аграрних асоціацій: асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», Всеукраїнської асоціації громад, асоціації «Союз птахівників України», ВГО «Українська аграрна конфедерація»  звернулись до кабінету міністрів з проханням відновити роботу мінагрополітики з повноцінним переліком завдань та повноважень.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року уряд затвердив рішення №1344, згідно з яким робота міністерства має бути поновлена найближчим часом. Однак, аграрна громадськість вкрай стурбована інформацією щодо плану розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади.

Зокрема, абсолютно незрозумілим є закріплення за мінекономіки повноважень по формуванню та реалізації державної політики щодо розвитку сільського господарства, також, не було надано обґрунтування у необхідності передачі повноважень міністерству захисту довкілля та природних ресурсів по формуванню державної політики у сфері розвитку рибного та лісового господарства.

ЧитайтеПроєкт аграрних розписок буде продовжений – Тарас Висоцький

Водночас, за мінрегіоном планується закріпити завдання з розвитку сільських територій. Дані органи не мають уніфікованої структури з відповідними підрозділами, які реалізують державну політику в сфері агропромислового виробництва. В той час, як проєктом нового положення про мінагрополітики, йому надаються вкрай обмежені повноваження та функції.

«Усі вищезазначені фактори, призведуть до створення в Україні так званого «багатовладдя та хаосу в АПК», що унеможливить ефективну роботу агропродовольчих підприємств та успішний розвиток аграрної галузі в цілому», – наголошується у зверненні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що страйки в Аргентині продовжуються: роботу припинили перевізники.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також