Новини / Політика     20 січня 2021 17:45

Страйки в Аргентині продовжуються: роботу припинили перевізники

Вантажоперевізники перекривають дороги і перешкоджають постачанню зерна на портові термінали. Поставки сільгосппродукції в порт Росаріо скоротилися на 88%

Страйки в Аргентині продовжуються – тепер до них приєднався Транспортний союз Аргентини, який оголосив про початок страйку на знак протесту проти завищених податків і дорожніх зборів. Про це повідомляє агентство Reuters.

До цього, у грудні 2019 року через страйки переробних підприємств і портових інспекторів було блоковано експорт рослинної олії, а у портах Аргентини «застрягли» 140 суден, що очікували на завантаження. Трохи пізніше проти обмеження експорту зернових виступили сільськогосподарські виробники, які припинили продаж агропродукції загалом і створили хаос не тульки на експортному, а й на внутрішньому ринку країни. Ситуацію вдалося владнати у «пожежному режимі» переглядом розмірів заробітної плати робітникам переробних підприємств і портів, а уряд Аргентини спочатку ввів ліміт експорту кукурудзи у 30 тис т на добу, а потім взагалі скасував обмеження.

ЧитайтеАргентина призупиняє експорт зерна до кінця лютого 2021 року

Тепер, в рамках протестних акцій, вантажоперевізники перекривають дороги і перешкоджають постачанню зерна на портові термінали. Дана ситуація вносить складнощі в роботу портів, які лише недавно відновили повноцінну діяльність. За словами представників палати експортерів Аргентини CIARA-CEC, в даний час робота терміналів ведеться в штатному режимі, проте обсяг запасів зернових обмежений. У зв’язку з цим, якщо страйки будуть тривалими, можуть створити проблеми з постачанням продукції.

При цьому наголошується, що вантажні поставки сільгосппродукції в порт Росаріо скоротилися на 88% в тиждень – до 294 одиниць вантажного автотранспорту.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році морські порти України зменшили перевалку зерна на 12,2%.

Читайте також