Новини / Аналітика     11 серпня 2022 17:43

Продукти в Україні подорожчали майже на 25% за 7 місяців

Найбільше зросли у ціні яйця — на 8,7%

У липні споживчі ціни в Україні зросли на 0,7%. Для порівняння, у червні рівень інфляції оцінювали у 3%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Харчові продукти в цілому подорожчали на 0,8%. Найбільше зросли у ціні яйця — на 8,7%. Хліб подорожчав на 1,1%, макаронні вироби — на 0,4%, соняшникова олія — на 0,7%, цукор — на 0,8%.

Водночас м’ясо та м’ясопродукти за підсумками липня подорожчали на 1,5%, молоко — на 0,4%, тверді сири та сир кисломолочний  — на 0,9%, вершкове масло — на 1,1%.

Так, за перші сім місяців року споживчі ціни в Україні зросли на 18,2%, зокрема на харчові продукти — на 24,4%.

Раніше повідомлялось, що за рік ціни в Україні виросли практично на всі види м’яса. Зокрема вартість курячого філе за рік в українських супермаркетах зросла на 18%.

Довідка. Основними чинниками прискорення інфляції залишаються порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупація територій. Через це виникають локальні та тимчасові дефіцити (пальне, сіль), наголошують в НБУ. Серед причин також збільшення витрат бізнесу та шокове зростання цін на окупованих територіях.

Нагадаємо, у Державній службі статистики повідомили, що споживчі ціни в травні у порівнянні з квітнем зросли на 2,7%, а проти травня 2021 року – на 18%. З початку року вони збільшилися на 13,9%.

Раніше Landlord повідомляв, що МВФ очікує до 30% зниження виробництва в Україні.

Споживчі ціни у єврозоні у березні збільшилися на 7,5% у річному вираженні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також