Новини / Трейдинг     08 жовтня 2020 17:20

Продовольчі ціни зростають четвертий місяць поспіль – FAO

У період активного збору врожаю продовольство продається за цінами кінця зими 2020 року

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) оприлюднила новий звіт щодо динаміки світових цін на продовольчі товари у вересні. Згідно із даними експертів ООН, середнє значення індексу продовольчих цін FAO склало 97,9 пункти. Це на 2 пункти (або 2%) вище серпневих показників і на 4,6 пункти (5%) вище індексів, що було сформовано у вересні минулого року.

Зазначимо, що підвищення світових цін на продовольство триває вже 4-й місяць поспіль. Показники індексу продовольчих цін FAO у вересні сягнули показників лютого 2020 року, тобто допандемічного рівня. Причина – у цінах на рослинні олії та зернові, що стрімко зростають, попри пік збору врожаїв у Північної півкулі.

Отже, у вересні середнє значення індексу цін на зернові FAO склало 104 пункти. Це на 5 пунктів або 5,1% вище серпневого рівня і на цілих 12,5 пункти (13,6%) вище індексу, який було обчислено у вересні 2019 р. Ціни на зернові зростають третій місяць поспіль. Серед основних факторів здороження збіжжя на світовому ринку у FAO називають активізацію торгових операцій, вкрай несприятливі умови для посівів озимих у Європі та країнах Чорноморського регіону та побоювання трейдерів щодо зниження обсягів виробництва зернових у Південної півкулі.

Читайте: Зниження ставки ПДВ на агропродукцію поглибить сировинну модель галузі

Через погані очікування щодо врожаю кукурудзи у країнах ЄС, зростають світові ціни на кукурудзу. Ситуацію обтяжують прогнози щодо значного скорочення пропозиції в США: прогнози обсягів перехідних запасів кукурудзи переглядаються у бік зниження. Ціни на сорго підвищуються через сильний попит з боку Китаю.

В свою чергу, середнє значення індексу цін на рослинні олії FAO у вересні склало 104,6 пункт, що на 5,9 пункту (6%) вище серпневих показників і є найвищим значенням за останні 8 місяців. Зростання базується на підвищенні котирувань пальмової, соняшникової і соєвої олій. Глобальні ціни на соняшникову олію різко зросли саме у вересні через погіршення перспектив врожаїв у Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що FAO знизила прогноз глобального виробництва зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також