Новини    23 квітня 2018 12:16

Продажі плодів та ягід за кордон зросли на 68%


У першому кварталі 2018 року вартість експорту Україною плодів та ягід склала $57 млн, що на 68% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Повідомляють в асоціації «Укрсадпром».

За їх даними, головними продуктами в товарній структурі вітчизняних поставок за кордон у поточному році стали волоські горіхи, їх було експортовано на суму $42 млн, заморожені ягоди – $10 млн, а також яблука і груші – $5 млн.

«З перелічених груп продукції лише по заморожених ягодах зафіксоване зменшення кількісних та вартісних обсягів експорту. Обсяг вивезених з України волоських горіхів зріс з 7 до 13 тис. тонн, а яблук і груш – з 6 до 14 тис. тонн. Найбільшим попитом вітчизняна продукція садівництва, як і раніше, користується в країнах Європейського Союзу, які забезпечують близько 60% доходів українських експортерів. Основні закупівлі плодів і ягід в нинішньому році у нас здійснили Франція (на суму $6,9 млн), Туреччина ($6,5 млн), Польща ($4,0 млн), Білорусь ($3,7 млн), Греція ($3,5 млн), Німеччина ($2,8 млн) та Нідерланди ($2,7 млн)», – кажуть в асоціації.

Згідно повідомленню, імпорт плодово-ягідної продукції в Україну в січні-березні 2018 року становив $143 млн, однак він переважно формується за рахунок екзотичних фруктів – цитрусових, бананів тощо. Якщо враховувати лише традиційні для України плоди і ягоди, то загальне позитивне сальдо зовнішньої торгівлі для нас дорівнює $40 млн. Відзначимо наше додатне сальдо у торгівлі зернятковими плодами, яке в останні роки було від’ємним.

«Яблука українського виробництва реалізуються поки що переважно в країнах СНД та Євросоюзу, а саме Білорусі, Молдові та Швеції, на які сумарно припадає понад 85% вартості їх експорту. Середня експортна ціна яблук у цьому році перевищила $320/т», – додали в асоціації.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...