Новини / Трейдинг     02 листопада 2020 14:52

Світові ціни на аграрну продукцію сягнули багаторічних піків

Ціновий індекс GOI перевищили шестирічний максимум на 8%. Зростання спостерігається по всіх субіндексах цін на продовольчу сировину, що підтверджується рекордними результатами міжнародних тендерів на зерно

Згідно із новим жовтневим звітом Міжнародної ради по зерну (IGC), індекс GOI, за допомогою якого рада аналізує ціни глобального аграрного ринку, виріс на 8% у порівнянні із аналогічним показником вересня. Як пояснюють аналітики IGC, ринки зернових та олійних підтримуються невпевненістю трейдерів щодо перспектив виробництва і негативними очікуваннями щодо майбутньої пропозиції.

Так, на тлі побоювань з приводу посушливої ​​погоди, в тому числі для озимих культур, що збиратимуть у 2021/2022 маркетинговому році в Росії і США, субіндекс пшениці IGC GOI за місяць виріс на 7%, сягнувши самого високого рівня з січня 2015 року.

Одним з підтверджень зростання світових цін на пшеницю в останні місяці став тендер, проведений в Єгипті наприкінці жовтня, повідомляє британське агентство аграрного маркетингу Frontier. Погоджені покупцем ціни виглядають дуже тривожними для провідних світових імпортерів пшениці. Єгипет закупив у Росії 165 000 тон зерна, в середньому, по трохи більше, ніж $278 за тонну, включаючи фрахт на грудень. Це на $29 на тонні вище ціни, яку Єгипет заплатив на попередньому тендері, проведеному в кінці вересня, і майже на $50 на тонні вище ціни закупівель в аналогічний період торік. Масштаби підвищення цін між цим і попереднім тендером були рекордними за всю історію поставок пшениці в Єгипет.

Хоча у останні дні жовтня дощі в США і Росії внесли корективи у ф’ючерси на пшеницю в США. Поліпшення погодних умов спровокувало хвилю фіксації прибутку, і ціни впали на 5%.

Читайте: Олена Покотилова: Політ мрії

Субіндекс кукурудзи IGC GOI виріс на 18% за останні п’ять тижнів, при цьому середні ціни зросли на 38% у річному еквіваленті. Це цінове «ралі» у IGC пов’язують з погіршенням перспектив врожаю в Україні, та більш низькими, ніж очікувалося, перехідними запасами в США в 2019/2020 маркетинговому році. Також ринок має побоювання з приводу складних умов посіву кукурудзи у Південній Америці.

Субіндекс соєвих бобів IGC GOI виріс на 8% у порівнянні із вересневим рівнем. Цінова підтримка була викликана скороченням перехідних запасів, затримками посіви сої в Бразилії, а також стійким попитом на експорті відвантаження з США, в основному, з боку Китаю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що протягом жовтня українські трейдери відвантажили на експорт 4 млн тонн зерна.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також