Новини    01 квітня 2022 11:20

Потужностей для виробництва соняшникової олії вистачить

З початком війни близько 34 заводів зупинили виробництво

Попри активні бойові дії в окремих регіонах України, потужностей для виробництва соняшникової олії вистачить. Виробники вже зараз при переробці соняшнику орієнтуються на логістику — можливість збуту продукції.

Про це інформують на сайті Latifundist.com.

За їх даними, в Україні близько 70 заводів із переробки соняшнику, базова потужність яких 1 753 800 т/міс — близько 58 тис. т/добу. З початком війни близько 34 заводів зупинили виробництво. ОЕЗи в Харківському регіоні та Одесі припинили свою роботу на невизначений термін. Потужності зупинилися й у припортових містах: поблизу Маріуполя зупинився завод “Сателіт” китайської корпорації COFCO. Загалом підприємства в “гарячих” регіонах виробляли 29,3 тис. т продукції за добу.

“20% потужностей, що знаходяться на територіях із активними бойовими діями, належали мультинаціональним компаніям: Bunge, COFCO, Cargill, ADM, Glencore. На заводах цих компаній вироблялося близько 14 тис. т олії за добу” – йдеться у повідомленні.

Близько 18% потужностей із переробки соняшнику в Україні належать Kernel. Переважно заводи компанії розміщені в Кіровоградській, Харківській, Полтавській, Одеській та Миколаївській областях. Серед 9 підприємств виробника лише 4 знаходяться в областях без активних бойових дій та виробляють до 5,6 тис. т олії за добу.

Дивлячись на ситуацію у країні, визначити, які заводи відновлять свою роботу після закінчення війни, — неможливо.

Раніше Landlord повідомляв, що за перше півріччя 2022 року “Кернел” збільшив прибуток на 20%.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...