Новини / Фінанси     02 лютого 2023 17:39

Потреби України у відновленні можуть перевищити 750 млрд доларів – Шмигаль

Україна прагне не просто відновити енергетичну мережу, а децентралізувати, що зробить її менш вразливою

Наразі потреби України у відновленні станом на червень 2022 року оцінювалися Світовим банком та Єврокомісією в 350 млрд доларів, але сума може перевищити 600-750 млрд доларів, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття бізнес-форуму “Швидке відновлення України” у Люксембурзі, повідомляє Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Було визначено п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови. Перший – енергетика. Внаслідок російських атак уражено понад 400 об’єктів електро- й теплопостачання. Шмигаль акцентував, що Україна прагне не просто відновити енергетичну мережу, а децентралізувати, що зробить її менш вразливою, гарантуючи наявність електроенергії в оселях українців та на підприємствах.

Другий пріоритет – житло. На кінець минулого року збитки від руйнувань житлового фонду складали 54 млрд доларів. Пошкоджено або зруйновано 150 тисяч будинків. Їх відновлення стане передумовою для повернення сотень тисяч українців з-за кордону.

Третій пріоритет – гуманітарне розмінування. Понад 30% території України забруднено російськими снарядами і для її очищення потрібно щонайменше 5 років.

Четвертий пріоритет, наголосив Шмигаль, критична та соціальна інфраструктура: дороги, мости, комунальні об’єкти, мережі постачання води, тепла та газу, школи та лікарні.

П’ятий пріоритет – допомога приватному сектору.

Плани мають бути підкріплені фінансовими ресурсами. Насамперед конфіскованими російськими активами.

Нагадаємо, Уряд для допомоги сільгоспвиробникам затвердив новий перелік критичної інфраструктури в АПК.

ПрАТ “Агрокомбінат “Слобожанський” — один із найбільших свинокомплексів на сході України, так званий “стотисячник”, маточне поголів’я якого до війни налічувало понад 60 тис. свиней(eт. ч. 3 435 маточного). Виробничі потужності підприємства знаходяться в Чугуївському районі Харківської області.

Кабінет Міністрів України наступного року розраховує зібрати врожай на підконтрольних територіях у розмірі 70-75% показників 2022 року, попри негативні чинники в агросекторі країни, спричинені російською воєнною агресією.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також