Новини / Думки     11 березня 2021 15:15

Потенціал аграрних розписок повністю ще не реалізований – Тарас Висоцький

Модернізація аграрних розписок відкриє для сільгоспвиробників доступ до рефінансування з ринків капіталу

Аграрні розписки протягом останніх кількох років стали для агровиробників простим та дієвим механізмом залучати фінансування під заставу майбутнього врожаю. Динамічне зростання ринку аграрних розписок забезпечило понад 35 млрд грн фінансування, а всього інструментом скористалося понад 4 000 агровиробників, переважно малі та середні підприємства. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Втім, наразі є необхідність модернізації механізму розписок шляхом ухвалення законопроекту №2805-д «Про внесення змін до Закону України «Про аграрні розписки» та деяких інших законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Документ було подано до парламенту у минулому році, а 2 лютого 2021 року пленарне засідання ВР перенесло його розгляд у першому читанні.

«Ми іноді чуємо коментарі, що аграрні розписки працюють і нема потреби змінювати робочий механізм. Однак в поточному форматі інструмент не реалізує свій потенціал на повну, та лише обмежено забезпечує попит агровиробників на фінансування. Розвиток аграрного сектору можливий лише за умови сприятливого економічного середовища та ефективної інфраструктури. Обидва з цих елементів неможливі без дієвих та доступних інструментів фінансування, таких, як аграрні розписки», – зазначив Тарас Висоцький.

ЧитайтеЯк зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Зокрема, запропоновані законодавчі зміни:

  • зберігають поточну позитивну практику використання інструменту;
  • роблять його простішим та дешевшим у використанні;
  • відкривають доступ до аграрних розписок для ширшого кола агровиробників – у галузях тваринництва та садівництва;
  • створюють основу для розвитку більш складних та комплексних рішень, в тому числі через доступ до рефінансування з ринків капіталу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд спростив розподіл коштів на здешевлення кредитів аграріям.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також