Новини    05 листопада 2021 13:22

Посуха в Україні та Росії загрожує розвитку озимини, а в США та Європі сприятлива погода

Аналітики дали прогноз щодо урожайності озимих в світі

Основними погодними чинниками, що впливають на ринки сільгоспкультур, залишається посуха в Україні та Росії і сприятлива для сівби погода в Аргентині та Бразилії. До США та Європи після дощів повертається тепла погода, яка дозволить завершити збирання та сівбу, та сприятиме розвитку посівів.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.

В Україні розвиток більшості посівів озимини на 1-2,5 тижні затримується у порівнянні з багаторічними показниками, а на пізніх посівах відсутні сходи.  Станом на 30 жовтня майже третина площ має недостатній рівень зволоження орного шару ґрунту. В окремих районах південних, східних та навіть західних областей через нестачу вологи зерно не проросло. Запаси вологи у метровому шарі ґрунту значно нижчі, ніж торік. Подальше забезпечення посівів вологою залежатиме від кількості опадів взимку та ступеня промерзання ґрунту. Озиминою в Україні засіяно 91% запланованих площ, а протягом тижня прогнозуються незначні опади.

Читайте: У світі поглиблюється кліматична криза – ООН

В Росії опадів майже не буде, а температура опуститься нижче 7°C, що на тлі можливих заморозків зупинить розвиток рослин та появу сходів на пізніх посівах.

У США після дощів та зниження температури знову встановиться тепла погода, яка дозволить завершити збирання сої й кукурудзи та покращить стан озимини. В районах Південних та Північних Рівнин пройшли незначні опади, проте дефіцит ґрунтової вологи зберігається, особливо у Західному Техасі. Наступного тижня суха погода та високі температури негативно впливатимуть на посіви озимини, проте через тиждень зливи, особливо у східних районах, покращать ситуацію.

В центральній частині Бразилії погода сприяє сівбі сої та кукурудзи. Рясні дощі триватимуть ще тиждень, проте вони не завадять збиранню пшениці, яку розпочали збирати на півдні країни. Соєю засіяно 52% площ, а кукурудзою – 63% у порівнянні з 42% та 54% рік тому відповідно.

В Аргентині цього тижня пройшли дощі, що зменшили посушливі явища та прискорили сівбу сої й кукурудзи, а також покращили стан посівів пшеницю, яку продовжують збирати.

В Австралії зберігається сприятлива погода з рясними опадами, яка покращить стан пізніх посівів ріпаку та пшениці, проте може затримати збирання пшениці та погіршити її якість.

Нагадаємо, у світі до 2030 р. може змінитися вирощування кукурудзи та пшениці через викиди парникових газів.

Джерело: graintrade

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...