Новини / Клімат     09 травня 2020 17:25

Посуха-2020: прогноз критичного дефіциту вологи для Запорізької і Херсонської областей


Посушливі умови збережуться у травні і на початку червня у південній частині України і Запорізькій областях. Такий прогноз був розроблений Національним центром управляння та випробувань космічних засобів за допомогою дистанційного зондування Землі з космосу (ДЗЗ).  ДДЗ – це отримування даних про Землю з космосу, використовуючи властивості електромагнітних хвиль, випромінюваних, відбиваних, поглинених чи розсіюваних об’єктами зондування.

Читайте: Врожайність озимої пшениці у 62 ц/га «на коло» говорить сама за себе – Олександр Скляров 

Згідно спостереженнями, оприлюдненими 8 травня, критичний брак вологи склався у декількох регіонах південної і східної частин України.

Водночас, за моделюванням GIS Ag Maps (Швейцарія) посушливі умови зберігатимуться не тільки на Півдні України. Дефіцит вологи буде відчуватись у Полтавській області, на півночі Київщини і Чернігівщини, а, також за Заході України – особливо у Тернопільській области.

GIS Ag Maps була створена в 2011 році і надає безкоштовну інформацію дистанційного зондування, яка стосується рослинництва, цвітіння води або водоростей, лісових пожеж тощо.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, як українські ринки працюють під час карантину.

Джерело: НЦУВКЗ

Читайте також