Новини / Кейси     08 травня 2020 15:10

Базар онлайн: продуктовий ринок у Київській області переїхав у мережу

Фермерські господарства отримали можливість продажу продукції в умовах карантинних обмежень

У селі Гоголів Київській області продовольчий ринок було закрито через епідемію коронавірусу і введення карантину. Там по вихідних днях була велика торгівля: по продукти приїжджали жителі Києва і Броварів.

Місцеві фермери і власники присадибних, які ділянок залишились практично без можливості збуту продукції пристали на пропозицію програміста Едуарда Линника перенести ринок в Інтернет. Едуард займається розробкою сайтів, і для нього було звичним створення онлайн платформи – в кінці квітня вже вона почала працювати, а замовлення приймають з 4 травня.

З понеділка по п’ятницю адміністрація онлайн-ринку збирає замовлення клієнтів – продавців повідомляють, які потрібні продукти. У суботу їх примають і перевіряють а базі, а наступного дня, у неділю, доставляють покупцям.

Читайте: Михайло Соколов: Для промислового постачання потрібні великі партії однакового товару 

Продукти зберігають в холодильниках, а також спеціальних холодних приміщеннях. Якість перевіряють у лабораторії ринку, яку місцева влада попросили співпрацювати з проектом, допомагає і сільська ветеринарна служба.

«Місцеві жителі відразу ж почали приносити продукти – від молочки до м’яса. Тому ніяких проблем із залученням продавців на сайт не було. До того ж Гоголів – дуже дружне село», – розповів Линник.

Спочатку програміст займався проектом поодинці, але зараз в команді вже 6 осіб. Вони займаються підвезенням продуктів, фотографіями та розміщенням на сайті, організацією холодильників, логістикою, а також спілкуються з продавцями.

У Гоголеві є люди з автомобілями, які підробляють кур’єрами – послуга коштує 80 грн. Але, як кажуть координатори, поки це більше соціальний проект, компенсуються тільки операційні і транспортні витрати. Оплата замовлення здійснюється після отримання, можливість карткового розрахунку поки не передбачена. Наразі на сайті вже майже 200 продавців, тому розвивати онлайн-ринок планують і після карантину.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що карантин в Україні продовжено до 22 травня.

Джерело: AIN

 

Читайте також