Новини    04 січня 2024 16:07

Постраждалим громадам безоплатно нададуть насіння овочів

Розподіл насіння здійснюватиметься через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад

Насіння овочів для сівби весною 2024 року отримають мешканці деокупованих та прифронтових громад, вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки, мовиться у повідомленні USAID, яка в межах ініціативи “Стійкість сільського господарства” другий рік надаватиме допомогу постраждалим українським селянам.

У реалізацію цього проєкту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів, кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової. Цього вистачить, щоб забезпечити більш як 100 тис. домогосподарств. Всеукраїнська асоціація громад звертається також до інших насіннєвих компаній, закликаючи їх взяти участь у проєкті та забезпечити продовольчу безпеку деокупованих громад. Пропозиції можна надсилати на електронну пошту: [email protected].

Розподіл насіння здійснюватиметься через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад. До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах  визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого, очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад. Протягом лютого-березня асоціація доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.

Нагадаємо, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило програму “Агро”, в рамках якої інвестують понад 70 млн грн в пілотні проєкти модернізації зрошення в Україні.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у партнерстві з компаніями-постачальниками матеріально-технічних ресурсів збільшить обсяги доступних кредитів для українських агровиробників. АГРО підтримає кредиторів у розробці та впровадженні фінансових продуктів, адаптованих до потреб невеликих агропідприємств і фермерів під час війни. Це збільшить обсяги товарних кредитів: АГРО очікує, що щонайменше 600 мікро, малих та середніх підприємств зможуть таким чином придбати засоби захисту рослин, насіння та добрива на суму 450 млн грн протягом року.

Новини за темою:  Спалювати не можна: як швидко зробити компост з опалого листя

USAID АГРО завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8223 агровиробники у 15 регіонах країни.

Дві організації водокористувачів отримали по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем.

Уряд США через Програму USAID АГРО безоплатно надасть мінеральні добрива українським агровиробникам на осінню посівну кампанію. Кожен учасник програми зможе отримати 1 тонну нітроамофоски (NPK 16:16:16/15:15:15) для основного та припосівного внесення. Загалом українським агровиробникам передадуть 12 тис. тонн добрив.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...