Новини / Рослинництво     11 січня 2021 12:01

Як отримати якісну розсаду полуниці без застосування хімії

Завдяки застосуванню спеціальної обробки паром розсади полуниці садової фермери отримують вільний від хвороб рослинний матеріал без використання пестицидів

Завдяки застосуванню спеціальної обробки паром розсади полуниці садової фермери отримують вільний від хвороб рослинний матеріал без використання агрохімічних препаратів. Як повідомляє видання Hortidaily, компанія Plantsauna AS завершила випробування відповідної технології.

«Після кількох років дослідження нової концепції розмноження полуниці за винаходом компанії Plantsauna нове рішення готове до застосування, і на початку 2021 року перші рослини полуниці вирощуватимуться за такою технологією», – повідомив Кас Барель з Plantsauna.

За словами експерта, нове рішення поєднує використання герметичного приміщення зі стовідсотковою вологістю і дуже суворим температурним режимом. Фахівці компанії обробляють в приміщенні, що нагадує баню, піддон з рослинами суниці садової. Після цього рослини охолоджують, в результаті чого у них виробляються певні ферменти, завдяки яким рослина можуть витримувати повторну обробку при набагато більш високій температурі, знову ж протягом певного періоду часу. Отримувані ферменти природним чином захищають посіви полуниці від високої температури, в той час як кілька шкідників, таких як Phytophthora cactorum (патоген, що викликає кореневу гниль), суничний кліщ і борошниста роса, гинуть.

Читайте: Виробники олії пропонують обмежити експорт соняшника з України

Технологія вирощування розсади полуниці була протестована в співробітництві з компанією Fresh Forward, а потім подано заявки на патенти і методику, сауну і суворий протокол випробувань. Перші замовлення на використання технології надійшли від двох тепличних підприємств з Нідерландів, очікується, що їхній приклад наслідують й інші виробники саджанців полуниці.

Звіти компаній Fragaria Holland BV, PC Fruit і Proefcentrum Hoogstraten, свідчать, що втрати урожаю полуниці через фітофтори знизилися завдяки новій технології на 5-7% в порівнянні з необробленими рослини. У «пропарених» рослин рівномірне зростання і краще здоров’я. Надалі в компанії тестують квіткові цибулини і вихідний матеріал малини, і нинішньої весни лабораторні досліди будуть розширені до великих практичних випробувань. Також вивчають пропарювання більшої кількості посадкового матеріалу і вплив обробки на нові сорти.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробництво зерна в Україні у 2020 році наблизилось до 65 млн т

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також