Новини / Логістика     13 вересня 2021 16:36

Порт “Ніка-Тера” перевалив 4,3 млн тонн вантажів з початку року

У серпні порт продемонстрував найкращий показник вантажообігу з початку року, переваливши 887 тисяч тонн

За 8 місяців 2021 року порт “Ніка-Тера”, що входить в Group DF Дмитра Фірташа, перевалив 4,3 млн тонн вантажів і обробив 285 суден.

Основними позиціями залишаються:

  • зернові, зернобобові, олійні культури та продукти їхньої переробки – 2 млн 284 тис. тонн (52%) (від загального обсягу перевалки);
  • навалочні вантажі відкритого зберігання – 1 млн 375 тис. тонн  (32%);
  • добрива – 369 тис. тонн (9%);
  • наливні вантажі – 325 тис. тонн (7%).

“У серпні порт продемонстрував найкращий показник вантажообігу з початку року, переваливши 887 тисяч тонн. У порту було оброблено рекордну кількість автомобілів – 11 854 одиниці й 8 334 залізничних вагонів”, — прокоментував СЕО порту “Ніка-Тера” Алім Агакішиєв.

Він зазначив, що у минулому місяці номенклатура оброблюваних вантажів зросла до 14 видів.

Всього у серпні 2021 року порт збільшив вантажообіг на 19% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, обробивши при цьому рекордну кількість суден в кількості 58 одиниць.

Читайте:  Маріупольський порт пропонує європейським партнерам інвестувати у будівництво зернового та контейнерного терміналів

Раніше повідомлялося, що у розвиток порту Group DF Дмитра Фірташа інвестовано понад 1,5 млрд гривень. Група будує порт нового покоління, орієнтований на впровадження сучасних технологічних рішень, які відповідають світовим стандартам.

У рамках Програми зі збільшення пропускної здатності порту побудований новий ваговий комплекс, збільшено кількість причалів до 8 довжиною 1900 метрів, доведений до 10 одиниць парк локомотивів, збільшена довжина власних залізничних шляхів до 23 км, закуплена необхідна техніка для перевалювання вантажів.

У 2020 році термінал прийняв 409 суден, перевантаживши 7,380 млн тонн вантажів. Структура вантажообігу виглядала таким чином: зернові, зернобобові та олійні вантажі склали понад 5,55 млн тонн або 75% від загального обсягу, навалочні – 1,27 млн тонн (18%), наливні – 323 тис. тонн (4%), мінеральні добрива – 215 тис. тонн (3%).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що порт “Ніка-Тера” розпочав прийом кукурудзи нового врожаю.

Довідка. ТОВ “МСП НІКА-ТЕРА” (м.Миколаїв, Україна) – високомеханізований морський порт, що входить до портового бізнесу Group DF. Порт розташований у Миколаївській області поблизу Чорного моря (на лівому березі Бузького лиману) і володіє 8 комерційними причалами, довжиною близько 1900 п. м. Територія порту межує із залізничною станцією “Жовтнева”, що забезпечує зручну логістику для контрагентів порту.

Group DF – один з найбільших на території Східної Європи інвесторів у газорозподільній, хімічній, титановій та портовій галузі. Група також розвиває бізнеси в сферах сільського господарства, медіа та нерухомості. Засновник і власник Group DF – український бізнесмен Дмитро Фірташ.

 

Читайте також