Новини    28 серпня 2022 21:59

Попри війну, Україна здатна закрити зернові потреби країн ЄС – Висоцький

До війни розподіл зернового експорту України був таким: 35% надходило у Європейський Союз, 40% — до Південно-Східної Азії, зокрема Китаю та Індії, і 25% — на Близький Схід та у Північну Африку

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в інтерв’ю delo.ua.

За попередніми оцінками, Україна цьогоріч може зібрати зернових і олійних культур приблизно 67 млн т — 52 і 15 млн т відповідно.

“Для внутрішнього споживання Україні потрібно 18 млн т зернових та 2 млн т олійних. Тобто нам треба 20 млн т, а решту можемо експортувати, це десь 47 млн т нового врожаю. Тому ми можемо закрити потреби ЄС”, — зазначив він.

До війни розподіл зернового експорту України був таким: 35% надходило у Європейський Союз, 40% — до Південно-Східної Азії, зокрема Китаю та Індії, і 25% — на Близький Схід та у Північну Африку.

Читайте також: Країни G7 створять альянс для запобігання глобального голоду

Висоцький пояснив, що після відновлення логістики цей розподіл буде таким самим, тому що саме ці регіони є споживачами нашої продукції.

Раніше повідомлялось, що у цьому році попри те, що 5 млн га не можуть бути засіяними чи на них неможливо буде зібрати врожай,  Україна може отримати зернових та олійних культур близько 63 млн т. з площі близько 20 млн га. Водночас внутрішній ринок України споживає близько 30 млн т зернових та олійних культур щороку.

Довідка. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо,  до кінця серпня Україна може вийти на понад 50% довоєнного показника експорту зернових та олійних.

За даними Всесвітньої продовольчої програми, від голоду у світі страждає 300 млн людей, і ці оцінки коригуються у бік збільшення.

Навіть в умовах тимчасової окупації території та замінувань полів Україна зможе забезпечити зерном внутрішній ринок та виділити частку на експорт. В поточному році,  українські аграрії можуть отримати врожай зернових та олійних культур близько 66,5 млн тонн з площі близько 18,8 млн га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...