Новини / Ринок землі     27 листопада 2019 16:21

Понад 50 га в одні руки: депутати розповіли про поправки до земельного закону

У парламентському аграрному комітеті розповіли про нові поправки до законопроєкту про обіг земель, згідно з якими всі розрахунки при купівлі-продажу земель планується зробити безготівковими, а нормою концентрації землі в одних руках обрати понад 50 га.

Про це повідомляє УНІАН.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Павло Халімон представив поправки до законопроєкту №2178-10  про обіг земель до другого читання:

  • Усі розрахунки при купівлі-продажу земель сільгосппризначення зробити безготівковими.

«Якщо ви оформлюєте землю у нотаріуса – плату за ділянку отримуєте на банківський рахунок. Що стосується пенсіонерів, які можуть не мати рахунків у банку – у них є пенсійний рахунок, який також вважається безготівковим», – пояснив Павло Халімон.

Читайте: Аграрна самооборона: кіровоградські фермери взяли до рук зброю, аби захиститися від рейдерів

  • Обов’язкова наявність декларації про доходи в осіб, що мають намір купити землю.
  • Плата за ділянку має бути не меншою, ніж НГО.
  • Поправка про паї на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, які перебувають у власності переселенців.

«Буде внесено поправку, щоб ці люди не залишилися поза законом і не були обмежені в праві продавати свої земельні ділянки. Зокрема, буде тимчасово припинено деякі нормативні акти до вирішення питання деокупації земель і повернення територій», – розповів народний депутат Анатолій Остапенко.

  • Поправка щодо концентрації землі, яка дає змогу фізичній чи юридичній особі отримати більше ніж 50 тисяч га по всій території України.

«З одного боку, 200 тис. га в одні руки – багато. Але що заважає аграрію створити кілька підприємств і купити той обсяг землі, який він хоче? Чи буде дієвим обмеження концентрації в такому разі? Не думаю. Тому потрібно було б встановити реальну справедливу цифру, щоб уникнути сірих схем», – наголосив Павло Халімон.

Landlord раніше повідомляв про те, що розгляд законопроєкту про обіг земель сільгосппризначення у другому читанні відбудеться або 2, або із 16 грудня. Таку інформацію надав глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко.

Читайте також