Новини / Думки     30 січня 2019 16:47

Помилки при вирощуванні малини. Експерти дали поради, чого варто уникати

Торік під час вирощування малини частина аграріїв неправильно спланували стратегію, відтак – не заробили бажані суми, тож цього року відмовилися від малинного бізнесу. Натомість при плануванні вирощування цих ягід експерти радять найголовніше продумати інфраструктуру, терміни реалізації зібраної продукції та методи утримання й заохочення працівників.

Про це повідомляє прес-служба Української плодоовочевої асоціації.

Головною проблемою торішнього сезону власники бізнесу назвали дефіцит робочої сили. Щоб постійно мати збирачів, Борис Кукунін, засновник ягідного виробництва, радить платити працівникам конкурентну зарплату.

«Інколи ми навіть брали кошти з наших резервів, аби тільки платити людям нормальну заробітну плату», – згадує аграрій.

Для поліпшення умов працівників Борис Кукунін планує 2019-го покращити власну господарську інфраструктуру. Тобто забезпечити сезонних робітників житлом і якісним харчуванням.

ЧитайтеУкраїнське вино мало успіх на Зеленому тижні в Берліні

На цьому наголошує й інший власник фермерського господарства – Сергій Марчук. Він стверджує: українські виробники вже сьогодні конкурентоздатні порівняно з польськими роботодавцями.

«Торік люди на зборі лохини в Польщі заробляли до 700 грн, а в Україні – 500-600 грн. Однак при цьому їм не потрібно було їхати за кордон та залишати свої родини», – наголошує Сергій Марчук.

Водночас, фермери зафіксували дивний парадокс: працівники охочіше збирали лохину, ніж малину. При тому, що за збір ягід була однакова ціна.

Як раніше повідомляв Landlord, нідерландські селекціонери вивели новий ремонтантний сорт малини, який добре переносить підвищені температури, що робить його придатним для вирощування в жаркому кліматі і в теплицях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також