Новини / Політика     16 вересня 2022 15:19

Польському заступнику міністра подарували трактор на весілля. Через це він втратив посаду (відео)


У Польщі заступник міністра сільського господарства втратив свою посаду через скандал із пишним та багатим весіллям та через коштовний подарунок — йому подарували трактор John Deere 8R.

Втім, сам Норберт Качмарчик спростовує, що його весілля є чимось дуже коштовним, та наполягає, що звільнено його було через “брудні політичні ігри”, повідомляє польське видання pap.pl.

Ще 13 вересня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький задовольнив клопотання міністра сільського господарства Генрика Ковальчика щодо звільнення Качмарчика. Причиною подання цього клопотання став гучний скандал навколо весілля заступника міністра — він виник після того, як свято потрапило у ЗМІ та стало предметом громадського обговорення.

Відомо, що на весіллі було понад 500 гостей — в тому числі міністр юстиції та генеральний прокурор Польщі Збігнев Зьобро. Виступали на святі відомі та високооплачувані польскі музики — диско-поло гурт Bayer Full. А найбільше обурення викликало те, що молодятам подарували трактор John Deere 8R 340 вартість якого становить близько 1,5 млн злотих.

Громадськість відразу почала обговорювати те, звідки узялися такі гроші та хто спонсорував весілля. Качмарчик рішуче спростував те, що фінанси для свята були отримані шляхом корупції.

“Моє родинне свято використали для “оманливої політичної гри”. Всі витрати на пишне святкування покривалися приватними коштами родин обох молодят, а масштаб свята обумовлений місцевою традицією велелюдних весіль. Тоді як хтось купує собі елітні авто чи годинники, його родина, в якій багато поколінь працювали на землі, обрала подарунком сільськогосподарську техніку” – заявив він польським ЗМІ.

Нагадаємо, Україна та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Трохи раніше Україна та Польща підписали меморандум про розробку інструментів сприяння торгівлі. Ним передбачено страхування вантажів.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також