Новини    25 вересня 2023 16:04

Польські спільно з українськими молочниками виступили за торгівлю без обмежень

Молочна промисловість обох країн заявляє про готовність підтримати дії урядів України та Польщі, спрямовані на вступ України до ЄС

Під час Міжнародного форуму молочних кооперативів, який відбувся у польському Білостоці, молочні асоціації України та Польщі закликали свої уряди до предметного діалогу та дій для розвитку аграрного сектору, особливо молочного. Відповідне звернення підписали чотири польські молочні асоціації та Спілка молочних підприємств України, повідомляє Інфагро.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми закликаємо урядові адміністрації Польщі й України підтримати наші зусилля для створення добрих відносин і співпраці, попри всі політичні негаразди, – йдеться у зверненні. – Ми очікуємо конструктивного діалогу та розуміння того, що лише спільні дії, засновані на взаєморозумінні та повазі, дозволять нам будувати плідні відносини в бізнесі і торгівлі, а це сприятиме кращому функціонуванню польського й українського сільського господарства та переробки молока.

Молочна промисловість обох країн заявляє про готовність підтримати дії урядів України та Польщі, спрямовані на вступ України до Європейського Союзу на умовах, що сприяють створенню сучасного молочного сектору в Україні та з урахуванням інтересів польських виробників і переробників молока.

Молочні підприємства Польщі й України підтримують вільну торгівлю без будь-яких політичних обмежень, митних зборів, квот та інших обмежень, очікуючи при цьому прозорих і стабільних правил для обох сторін, – акцентував один із підписантів Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України.

Нагадаємо, зустріч Координаційної платформи щодо експорту українського зерна у складі України, п’яти сусідніх країн та інших країн-членів ЄС, зацікавлених у вирішенні “зернової” проблеми, відбудеться наступного четверга, аби ухвалити запропонований Україною план дій, заявила речниця Європейської комісії Міріам Гарсія Феррер.

Україна напрацювала і представила до Європейської комісії план дій стосовно контролю за експортом.

Система гарантій контролю експорту зернових, яку запропонувала Україна на засіданні координаційної ради при Європейській Комісії, стала для Словаччини несподіванкою. Після її випробування і перехідного періоду Словаччина буде готова відновити імпорт українських агротоварів.

Європейська комісія проаналізувала дані щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС. 15 вересня скасувала заборону на ввезення українського зерна до п’яти країн Європейського союзу.

14 вересня Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня. Одначе, фермери Болгарії почали протести по всій країні у зв’язку з рішенням парламенту скасувати тимчасові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...