Новини    26 жовтня 2023 13:53

Польща побудує вантажний термінал, що стане пунктом пропуску спільно з Україною


У Польщі планують побудувати вантажний термінал, який будуть використовувати і як пункт пропуску спільно з Україною. З польського боку до термінала, який буде розташовано в районі населеного пункту Гребенне, вже прокладено автошлях.

Заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів, що на цей термінал будуть перенаправлені завантажені транспортні засоби з ПП “Рава-Руська-Гребенне”, а сам ПП стане виключно пасажирським.

“Є ще один презентований ними (польською стороною, – ред.) проєкт – перший спільний вантажний термінал, розташований на кількох гектарах у районі населеного пункту Гребенне, недалеко від ПП “Рава-Руська-Гребенне”. Проєктна спроможність термінала як ПП буде вчетверо вищою за ту, яка діє зараз на ПП “Рава-Руська-Гребенне”, що становить 600 транспортних засобів за зміну”, – сказав Матвійчук.

Україна теж має побудувати дорогу від існуючої автодороги до пункту пропуску. Ще завданням буде ж збудувати об’їзну автодорогу навколо міста Рава-Руська.

За словами Матвійчука, проєкт може профінансувати Європейський банк реконструкції та розвитку шляхом надання кредиту.

До кінця 2023 року або на початку 2024 року очікується, що у Польщі завершать будівництво ще одного спільного МАПП “Нижанковичі-Мальховіце”. Нині він працює на тимчасовій інфраструктурі з українського боку.

Нагадаємо, у Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів. Проєкт збираються зводити в Гданську, повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус.

З огляду на вихід Росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мовиться і про порт Гданськ.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...