Новини    03 листопада 2023 10:12

Польща запустить в Україні інвестфонд: він фінансуватиме польських та українських підприємців


Польща має намір запустити інвестиційний фонд для розвитку в Україні. Його діяльність з можливістю страхування інвестицій буде направлена на польських та українських підприємців малого і середнього бізнесу.

«Інтерфакс-Україна» передає, що фонд планують запустити до кінця року. За словами урядової уповноваженої з польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіги Емілевич, для проєкту Мінфін Польщі погодив збільшення з 2024 року державного фінансування програм співробітництва з Україною. Деталей вона не додала.

Польська державна корпорація страхування експортних кредитів (KUKE) буде здійснювати страхування інвестицій. Її діяльність було розширено після зміни законодавства. KUKE з вересня страхує й перестраховує інвестиційні та експортні контракти міжнародних компаній, зокрема українських.

Як підкреслила уповноважена, KUKE — єдиний у світі страховик, що братиме на себе ризики, повʼязані з оплатою за поставлену продукцію та її транспортуванням замовникам в Україні.

Нагадаємо, 3 листопада на українському кордоні польські перевізники планують розпочати страйк, який може протривати два місяці.

У Польщі планують побудувати вантажний термінал, який будуть використовувати і як пункт пропуску спільно з Україною. З польського боку до термінала, який буде розташовано в районі населеного пункту Гребенне, вже прокладено автошлях.

У Польщі планують побудувати перший зерновий термінал, який буде орієнтований, зокрема, на експорт українських агротоварів. Проєкт збираються зводити в Гданську, повідомив міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Роберт Телус.

З огляду на вихід Росії із зернової ініціативи та безпекову ситуацію в Чорному морі, польські порти готуються до збільшення обсягів перевалки зернових вантажів з України. Зокрема, мовиться і про порт Гданськ.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...