Новини / Трейдинг     22 липня 2020 13:45

Польща складе жорстку конкуренцію Україні на зерновому ринку

У 2020 році експорт  польської пшениці у великих обсягах очікується в країни, які є традиційними ринками збуту  

У 2020 році польські постачальники зерна складуть потужну конкуренцію українським агараріям на традиційних для України ринках збуту пшениці. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

«Польща цього року йде на абсолютний рекорд пшениці. За прогнозами валовий збір культури очікується на рівні 11,7 млн тон. Окрім того, згідно прогнозів USDA та Європейської Комісії, загальний врожай зернових у Польщі складе 30,7 млн т , що на 6,3% більше, ніж минулого року», – пише Алекс Ліссітса.

Читайте: Новий рекорд врожайності озимої пшениці – 17,4 тони з гектара 

Цей розмір валового збору зернових, за його спостереженнями, буде третім найкращий врожаєм за всю історію Польщі.  При цьому, як підкреслив президент УКАБ, дуже важко зробити висновок, що саме слугувало такому успіху польських фермерів.

«Складно аналізувати, адже ситуація була схожа на українську: тепла зима, суха весна. Та рясні дощі і збереження технології забезпечили полякам гарний урожай пшениці», – зазначив він.

Для України це означає, що польська пшениця буде конкурувати з українською на основних ринках. Поляки експортуватимуть у 2020/2021 маркетинговому році близько 3,5 млн тон цього виду зерна. Частина піде у Європейський Союз, у ту саму Німеччину. А більша частина буде продана у Саудівську Аравію і Африку.

Крім того, Алекс Ліссітса підкреслив, що останні роки Польща наростила експортні можливості саме у ці країні. Тому Україні слід очікувати досить таки жорсткої конкуренції на Аравійському півострові та на півночі Африки. Окрім високої врожайності у Польщі очікується і гарна якість пшениці. Тому українським експортерам, за йог словами буде у цьому сезоні «весело».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні скорочуються площі під органічним землеробством.

Читайте також