Новини    30 жовтня 2022 17:04

Польща допоможе Україні активніше розвивати експорт агропродукції через ЄС

Зокрема, сторони обговорюють, як пришвидшити реалізацію проєкту з будівництва олійного трубопроводу, а також розвиток нових експортних шляхів через ЄС

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся в Польщі з віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських територій Республіки Польща Генриком Ковальчиком, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністри обговорили, як пришвидшити реалізацію проєкту з будівництва олійного трубопроводу, а також розвиток нових експортних шляхів через ЄС.

Сольський акцентував, що олійному проєкту важливо надати статус державного. Це спростить чимало дозвільних процедур і дозволить швидко перейти до практичної стадії його реалізації.

Генрик Ковальчик запевнив, що Польща зі свого боку підтримує необхідність компенсації на будівництво перевалок для транспортування зерна, які будуватимуть на кордонах України та Польщі, Словаччини, Румунії.

У вересні України та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Нагадаємо, у серпні Уряди України і Польщі спільно лише планували проєкт транскордонного трубопроводу для експорту рослинних олій з України до порту Гданська для подальшого транспортування  у треті країни.

17 вересня, на 83-тю річницю вторгнення радянських військ в Польщу в 1939 році, країна відкрила новий водний шлях, що з’єднує Віслинську затоку з Ґданською затокою. Завдяки каналу через Віслинську косу, Польща отримала незалежний від росії перехід у Балтійське море.

Експортерам не вистачає вагонів для перевезення олії до портів.

Landlord раніше повідомляв, Україна збільшує експорт соняшнику замість соняшникової олії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...