Новини / Трейдинг     15 травня 2020 14:40

Політика Дональда Трампа руйнує баланс глобального ринку кукурудзи

Внаслідок чергової хвилі конфронтації між США і КНР на ринку створиться надлишкова пропозиція кукурудзи, що ускладнить експорт культури з України

Войовничі вислови президента США послідовно дестабілізують аграрний ринок країни. Вчора, 14 травня, під час телевізійного інтерв’ю  Дональд Трамп не виключив повного розриву відносин між Сполученими Штатами і Китаєм, а знамениту першу фазу торгової угоди між країнами назвав скоріше мертвою, ніж живою. Це жорстокий поворот, адже торговельна угода США і Китаю передбачала, в т.ч. збільшення експортних поставок кукурудзи.

Причиною нової хвилі конфронтації між Вашингтоном і Пекіном стали розбіжності з приводу оцінок ролі китайської сторони у зародженні та розвитку пандемії Covid-19.

Нагадаємо, що ще кілька місяців тому Трамп закликав американських фермерів «піти і купити великі трактори», насіння і добрива напередодні «найбільшого в історії року» кінця торгової війни між США і Китаєм.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), очікується, що площі під американської кукурудзою нового врожаю перевищать минулорічні на 7 млн ​​акрів (2,8 млн га).

Читайте: Прогноз валового збору кукурудзи в Україні підвищено до 39 млн тон – USDA 

Але, як пише агентство Reuters, швидше за все американські фермери зіткнуться ні з економічним дивом, а з великими втратами. У той час, як вони сіють другий за величиною врожай після Великої депресії, ціни на культуру впали до найнижчого рівня за десятиліття. Виною тому – обвал ринку біопалива, який раніше забезпечував збутом третину врожаю американської кукурудзи.

Падіння цін обіцяє ще один рік фінансових труднощів для фермерів, доходи яких впали на 22% за останні 7 років, оскільки поставки збіжжя послідовно зростали, а попит звужувався. Грудневі ф’ючерси на кукурудзу вже впали приблизно на 17%. Без несприятливих погодних явищ (згадаємо торішні повені у США), ціни на кукурудзу можуть впасти ще нижче. Наприклад, місцеві аграрні аналітики прогнозують, що восені виробники з багатьох регіонів США зіткнуться з цінами менше $3 за бушель. Це рівень, який вони не бачили з 2009 р.

Роджер Хедлі, фермер зі штату Індіана, слова якого цитує Reuters, вважає, що вирощувати кукурудзу за такою ціною безглуздо. Всі фермери будуть в мінусі. Але аграрій вже засіяв кукурудзою близько половини із своїх 1 тис. акрів. У найближчі місяці Хедлі планує продати зерно елеваторам при найменших ознаках зростання цін. Це треба зробити перш, ніж почнеться збирання нового врожаю, і ринок потоне в кукурудзі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що КМУ збільшив фінансування АПК.

Читайте також