Новини / Технології     01 лютого 2021 13:59

Напередодні посівної: чому варто вносити добрива разом із насінням

Стартове мінеральне живлення дозволяє молодим рослинам відразу отримати оптимальне харчування і розвинути потужну кореневу систему

Внесення стартових добрив безпосередньо разом із висівом насіння може бути вирішальним фактором отримання врожаю та високої рентабельності виробництва. Втім, досі цей технологічний прийом не застосовується у частині господарств, які віддають перевагу розкидному способу внесення усіх добрив.

Річ у тім, що правильно підібрані та внесені стартові добрива дають змогу істотно знизити загальні витрати на мінеральне живлення рослин, завдяки підвищенню ефективності їх засвоєння. Такі елементи як азот та фосфор, а також ціла низка мікроелементів потрібні сходам рослин «тут і зараз».

Цього далеко не завжди можна досягти шляхом внесення гранул по всій площі поля, оскільки діюча речовина може повільно засвоюватися через цілу низку причини, починаючи від нестачі вологи і закінчуючи рівнем pH грунту.

Натомість закладена поруч чи нижче насінини гранула швидкорозчинного стартового добрива може бути відразу доступною для молодої кореневої системи сходів. Ще вищі шанси на засвоєння діючої речовини зі складу рідких стартових добрив. Таке цільове мінеральне живлення, звісно, не забезпечить повної потреби посівів у макроелементах, однак дасть змогу нормально розвинутися в стартовий період розвитку. А отже, забезпечить вищу стійкість до стресових умов вегетації.

Відзначимо, що посівні агрегати, оснащені функцією припосівного внесення гранульованих добрив є сьогодні у більшості господарств. Чимало фермерів мають змогу використовувати вже сівалки із одночасним внесенням рідких добрив.

Читайте: Лібералізація ринку землі може принести до $85 млрд приросту ВВП

Необхідно звертати увагу на те, куди і як саме кладуться гранули. Оптимально, якщо вони розміщуються нижче рівня висіву насіння. В такому разі молоді рослини розвиватимуть кореневу систему вглиб – до доступної поживи.

Слід враховувати, що кожна культура має власні вподобання щодо складу припосівних добрив. Зазвичай, у якості основи краще використовувати азотно-фосфорні формуляції, в складі яких не зайвою буде сірка. Такі культури як соняшник і кукурудза чудово реагують на стартовий цинк, гостро необхідний для розвитку кореневої системи. При сівбі сої доречним будуть також бор і молібден.

Втім, у даному разі краще порадитися із фахівцями із мінерального живлення, здійснивши попередньо аналізи ґрунту. Також потрібно взяти до уваги, що надмірна кількість припосівних азотних добрив за посушливих умов може істотно нашкодити молодим рослинам.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що роботизація обприскувача дозволяє зменшити витрати ЗЗР на 95%

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також