Новини    08 травня 2018 16:23

Погода в Україні не сприяє розвитку зернових культур


Агрометеорологічні умови протягом останнього тижня були несприятливим для розвитку зернових культур. Сходи озимої пшениці знаходяться у фазі виходу у трубку – VI етап органогенезу. Про це йдеться у повідомленні «Електронної зернової біржі України». За інформацією, рослини ярої пшениці знаходяться на II етапі органогенезу, мають висоту 21-25 см та гарно сформовані три листи. Горох викинув 3-й лист, а на ранніх посівах соняшнику з’явилися сходи.

«З кінця квітня в Україні встановилася незвична для даного періоду спекотна погода з температурою повітря 9,9-20 градусів, що на 3,5-10 градусів вище за норму. Опади, подекуди у вигляді злив, пройшли в Харківській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях, проте їх кількість була недостатньою – 1-18 мм. На півдні, заході та півночі країни опадів не було», – заявили у GrainTrade

Згідно повідомленню, запаси продуктивної вологи наприкінці квітня в більшості регіонів були на задовільному рівні 19-56 мм, на півдні – незадовільними в межах 7-16 мм. В метровому шарі ґрунту запаси вологи були переважно задовільними на рівні 169-273 мм, проте на півдні незадовільними – 63-83 мм.

Наразі в більшості регіонів країни посіви залишаються в доброму та задовільному стані, особливо якщо сівба була проведена в оптимальні терміни по удобрених попередниках.

Як раніше повідомляв LANDLORD, станом на 7 травня 2018 року аграрії засіяли пшеницею 158 тис. га запланованих площ або 90% до прогнозу. Загалом ранніх ярих зернових та зернобобових посіяно на площі 2,2 млн га або 92% до прогнозу. Зокрема: ячменю – 1,5 млн га або 92% до прогнозу, вівса – 181 тис. га або 89% до прогнозу.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...