Новини / Фінанси     21 грудня 2022 11:04

Податок на генератори: кому і за що доведеться платити


Бізнесу і пересічним громадянам доведеться платити екологічний податок на генератори. Але лише в тому випадку, якщо обсяг викидів від них перевищуватиме встановлену норму. Така норма складає 500 тонн вуглекислого газу (СО2) на рік.

Про це пише GSMinfo.com.

“Платниками екоподатку стануть лише особи, що використовують на заправку генераторів понад 200 тон пального за рік. Платити чи ні цей вид податку залежить не від самого факту використання генератора, а від того, скільки шкідливих речовин він виділяє у навколишнє середовище”,  — розповів голова податкового парламентського комітету Данило Гетманцев.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також Гетманцев наголосив, що генератори і справді за законом вважаються стаціонарними джерелами забруднення. Але платити податок за викиди вуглекислого газу в атмосферу повинні лише громадяни та суб’єкти господарювання, чиї генератори виробляють понад 500 тонн вуглекислого газу за рік. А це відповідає 200 тонн спаленого пального.

Підрахувати обсяги шкідливих викидів генератора можна за допомогою його паспортних даних. Там вказано скільки саме шкідливих речовин він виділяє у атмосферу із розрахунку на обсяг спаленого дизельного пального. Саме за цими даними можна зрозуміти, чи потрібно підприємству або приватній особі сплачувати екологічний податок

У своєму повідомленні голова податкового комітету Ради також зауважив, що на викид СО2 під час війни не потрібно отримувати жодних дозволів. Це значно полегшує функціонування бізнесу, адже працювати без генератора зараз не може жоден магазин, кафе чи перукарня. Що вже казати про великі виробництва. Та попри те, що дозволів на викиди брати не потрібно, бізнесмени зобов’язані подавати декларації в податкову та сплачувати екоподаток у випадку перевищення встановленої норми забруднень.

Нагадаємо, українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

GRECO group поставили 10 теплогенераторів для українського агрохолдингу TESSLAGROUP. Окрім цього, нещодавно компанія реструктурувала та збільшила потужності підприємства, а це означає, що тепер клієнти GRECO group отримуватимуть обладнання через 14 днів після підписання контракту.

Читайте також: “На дотацію куплю генератор”: історія фермера, що подався на держпрограму на утримання корів.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також