Новини    20 листопада 2017 18:55

Племінні свині та товарні поросята подорожчали


З укріпленням нового рівня закупівельної вартості свиней забійних кондицій, вітчизняні постачальники племінних свиней та товарних поросят також переглянули ціни. Про такі зміни свідчать результати моніторингу цін на чистопородних та гібридних кнурів, ремонтних свинок, спермо продукцію та товарних поросят, який проводить Асоціація «Свинарі України».

«Племінні свині та товарні поросята піднялись в ціні, зокрема, внаслідок активнішого попиту на них, – зазначає аналітик Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська. – Хоч офіційна статистика не веде обліку тварин у розрізі таких груп, проте за відгуками операторів ринку цьогорічний попит на поросят для відгодівлі вагою 20-30 кг відчутно перевищує наявну пропозицію. Це є однією з причин здорожчання у цьому сегменті. Так, репродуктори переважно працюють «під замовлення», тому товарні партії розписані на кілька місяців наперед, а знайти додаткові об’єми належної якості не так вже й легко».

Традиційно найактивніше на зміну цін на ринку живця реагують котирування товарних поросят. Так, із підвищенням вартості живої ваги свинини у жовтні, ця пропозиція піднялась в ціні на 5-25 грн/кг. З кінця жовтня початку листопада тварин вагою 20-30 кг можна придбати по 80-105 грн/кг, а середня ціна пропозиції закріпилася на позначці 90 грн/кг. Поросята у меншій ваговій категорії (10-15 кг) дорожчі – 125-200 грн/кг. Окрім здорожчання живця, причиною підйому цін на товарних поросят є їх обмежена пропозиція. Так, протягом року основні постачальники відзначають підвищений попит на них і працюють із замовленнями на кілька місяців наперед.

Аналогічно відреагували на ситуацію зазвичай стабільніші ціни на племмолодняк. Хоч діапазон вартості таких тварин не змінився: як і протягом вересня чистопорідних та гібридних кнурів можна придбати по 6,5-20 тис грн./гол., а свинок – 6-10 тис. грн./гол. Тим не менш, цей сегмент ринку також інтегрував здорожчання свиней забійних кондицій, адже окремі виробники пропонують племсвиней на 10-28 грн/кг дорожче ніж на початку осені.

«Тож, ціни на товарних поросят «чутливіші» до коливань закупівельної вартості живця. Сегмент в цьому плані сталіший, а коливання цін відбуваються в широкому діапазоні. Враховуючи те, що зміни на ринку живця у кінці року, найвірогідніше, будуть менш кардинальними ніж у І півріччі, зміни цін племінних кнурів та рем свинок відбуватимуться в межах існуючих діапазонів», – наголосила Олександра Бондарська.

Катерина Поліщук

 

 

 

 

Ще немає новин у цій стрічці ...