Новини / Політика     26 квітня 2021 16:01

Північно-Кримський канал передають у підпорядкування МінАП

Міністр агарної політики та продовольства України запевнив, що вода буде використовуватись для потреб зрошення Херсонської області, а не Криму

Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики і використовуватиметься лише для зрошення і забезпечення водою аграріїв Херсонщини, а не Криму. Про це, згідно з повідомленням прес-служби МінАП, заявив міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко.

«Північно-Кримський канал, який до 2014 року забезпечував Автономну Республіку Крим прісною водою, наразі використовується лише для зрошення і забезпечення водою аграріїв Херсонщини. Що стосується Криму, то наголошу, що відновлення водопостачання до Криму не буде і подібних переговорів із представниками Російської Федерації не велося ані зі сторони Мінагрополітики, ані Міндовкілля», – наголосив він.

Міністр зауважив, що останнім часом з боку РФ здійснюється цілеспрямоване інформаційне нагнітання навколо теми поновлення водопостачання до тимчасово окупованого Криму. Зокрема, у ЗМІ поширюється неправдива інформація, що Держводагенство переходить під порядкування Держрибагенству, яке веде активні переговори із Росією щодо постачання прісної води в Крим.

ЧитайтеПосадовці держгеокадастру погоріли на крадіжці 20 000 га землі

«Хочу запевнити, що Північно-Кримський канал переходить у підпорядкування Мінагрополітики і це зумовлено реалізацією Національного пілотного проекту зрошення та меліорації. Основним завданням цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проектів у трьох областях: Херсонській, Одеській та Миколаївській», – зауважив Роман Лещенко.

Тому, як завершив міністр агрополітики, будь-які інші трактування причин зміни форми управління Північно-Кримського каналу є безпідставними.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що валовий збір зерна у 2021 році прогнозується на рівні 70,7 млн т.

Фото: Facebook

Читайте також