Новини / Фінанси     13 грудня 2019 10:52

Підставили державу на сотні мільйонів: у Херсоні діяла незаконна схема з експорту зерна

У Херсоні комерційна структура, яка займається експортом сільгосппродукції, організувала схему мінімізації податкових платежів, яка діяла протягом року. За 2019 рік було проведено експортних операцій більш ніж на 1 млрд грн. Сума нанесеного державі збитку наразі встановлюється.

Про це повідомляє finance.liga.net.

Угоди проводилися в два етапи. Спочатку підприємці з Херсона закуповували оптові партії сільгосппродукції за готівку в місцевих виробників. Далі експортували її за кордон за підробленими документами і заниженою вартістю. Весь прибуток від реалізації продукції надходив на рахунки зарубіжних компаній.

Читайте: Висоцький обіцяє аграріям “переважне право орендаря”

Повідомляється, що під час обшуків за місцями проживання фігурантів справи і на території порту Херсон вилучено чорну бухгалтерію, документацію і техніку, що підтверджує незаконну діяльність.

Відкрито кримінальну справу за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків) КК України. Порушникам загрожує штраф від 15 тис. до 25 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, конфіскація майна і позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Landlord раніше повідомляв про те, що двох керівників НААН спіймали на хабарництві: вони вимагали від агробізнесмена понад $50 тис. «відкату» за постачання зернових на держпідприємства, що входять до сфери управління НААН України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також