Новини / Ринок землі     12 грудня 2019 16:58

Висоцький обіцяє аграріям “переважне право орендаря”

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький обіцяє аграріям пріорітетне право на купівлю орендованої землі.

Про це Тарас Висоцький повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, опублікувавши аналітичні карти строків оренди землі в Україні.

«Земельною реформою гарантується захист прав аграріїв, які сьогодні обробляють землю за офіційними договорами оренди, адже вони вже довели, що є ефективними та продуктивними землевласниками. Для цього діятиме так зване «переважне право орендаря», тобто саме він матиме пріоритет купівлі земельної ділянки, яку орендує», – написав Тарас Висоцький.

Читайте: Середня стартова ціна на землю в регіонах України

Заступник міністра також повідомив, що найбільше договорів оренди приватних земель укладено найбільше на 7-14 років, державних – на більше 14 років. Ці угоди будуть збережені, і люди, які зараз працюють на землі, продовжать її далі обробляти.

«Ми очікуємо, що відкладений попит задовольниться за перші 2-3 років обігу земель (приблизно 2,9 млн га приватних земель)», – додав Тарас Висоцький.

Landlord раніше повідомляв, що Тарас Висоцький пообіцяв: у 2020 році громадам передадуть З млн га землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також