Новини / Трейдинг     13 серпня 2020 15:50

Під час карантину Україна на чверть збільшила імпорт фруктів

Зростання імпорту у грошовому і натуральному виразі пояснюється високим попитом на окремі види фруктів  на початку пандемії і введення карантинних обмежень

У першому півріччі 2020 року найбільшими за вартістю поставок з-за кордону у структурі імпорту агропродовольчої продукції залишились плоди та горіхи – в основному, цитрусові та банани. Про це повідомили у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» з посиланням на інформацію державної митної служби України.

За словами директора центру, члена-кореспондента НААН Миколи Пугачова, загалом у січні-червні Україна закупила на зовнішніх ринках різних плодів і ягід на суму $341 млн, що на 23 % перевищило показник за відповідний період минулого року. При цьому, українськими компаніями було імпортовано 182 тис тон цитрусових вартістю $129 млн 174 тис. т бананів на $96 млн.

Читайте: Богдан Савенков: треба розуміти який додатковий прибуток дає нова технологія

Найбільшими постачальниками фруктів на український ринок стали 7 країн, що забезпечили дві третини всього вітчизняного фруктового імпорту у вартісному виразі:

  • Туреччина – 19,9 %;
  • Еквадор – 17,1 %;
  • Єгипет – 10%;
  • Коста-Ріка – 6,9%;
  • Іспанія – 5,3%;
  • Греція – 4%;
  • Колумбія – 3,3%.

«Зростання імпортних закупівель фруктів у натуральному і грошовому виразі пояснюється їх позитивним впливом на імунітет, що сприяло збільшенню попиту, особливо в умовах пандемії коронавірусу COVID-19. Крім того, торговельні обмеження в абсолютній більшості випадків стосуються експорту, тоді як імпорт продовольства за таких обставин має значно менше штучних перепон», – підсумував Микола Пугачов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що під час пандемії український плодоовочевий експорт обвалився на 43%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також