Новини    25 жовтня 2019 11:44

Переваги індексного страхування МетеоЗахист — Роман Хрипко

Керівник напряму захисту агрономічних ризиків компанії «Сингента» у Східній Європі Роман Хрипко під час конференції, присвяченій новим можливостям програми індексного страхування врожаю «МетеоЗахист», розповів про механізми роботи індексного страхування та здивував розміром виплат за даним видом активності.

Що таке «МетеоЗахист»?

«Програму «МетеоЗахист» ми почали розробляти ще у 2015 році. У цьому сезоні нашими клієнтами стали фермери з півночі та заходу, де традиційно сприятливі умови для вирощування сільськогосподарських культур. Утім, цьогоріч навіть там через примхи природи фермери втратили врожай. Відтак ті аграрії, які взяли участь у нашій програмі, отримали певну компенсацію.

Фактично «МетеоЗахист» — це програма індексного страхування, яку ми інтегрували в наш пакет насіння та засобів захисту рослин. Це дає змогу допомогти фермеру в тяжку хвилину регулювати свої ризики, адже останнім часом проблема зміни клімату стає дедалі актуальнішою. Певна річ, погодні умови вносять свої корективи, через що аграрії постійно стають заручниками небесних сил. Утім, наша програма дозволяє отримати хоча б часткові компенсації від такого виду ризику. Таким чином, ми допомагаємо як клієнтам, так і самі собі, вигідно вирізняючись на фоні конкурентів», — розповів Роман Хрипко.

Читайте: Аномальний рік. Страхи фермера наочно

Як працює «МетеоЗахист»?

«Треба чітко розуміти, що «МетеоЗахист» — це не традиційне страхування, а програма індексного страхування, яка включає два ключових фактори:

  • рівень опадів;
  • рівень температур.

Відповідно, для кожної культури у нас конкретні параметри індексів. Наприклад, якщо взяти фазу цвітіння, то основною проблемою є посуха. Тому для кожної фази цвітіння розроблені чіткі параметри. І далі ми дивимося на супутникові погодні дані. Якщо стався страховий випадок, ми виплачуємо клієнту компенсацію. Програма розроблена на такому рівні, що це не катастрофічний захист, а, скажімо, стабільний. Тобто клієнт отримає виплату навіть через незначне пошкодження посівів. Принцип такий, що в разі геть поганої погоди виплати будуть великими. Якщо погода буде трохи гіршою за оптимальну, то фермер отримає менше. І цей сезон є чудовим індикатором, адже виплати були незначними, проте стабільними. Якщо говорити про цифри, то у 2019-му виплати за індексним страхуванням становили 44 млн гривень. А це кожен другий клієнт «МетеоЗахисту».

Ще однією особливістю програми «МетеоЗахист» є прозорість та швидкість розрахунку. Клієнт отримує компенсацію ще до початку збору врожаю. Адже головні фази, на яких ми фокусуємося, — це фаза цвітіння та налив зерна. А тут потрібні й опади, й відсутність великих температур. Тож як тільки цей період закінчився, ми зробили розрахунки, і клієнт отримав кошти на розрахунковий рахунок.

Також відзначу, що з огляду на простоту й прозорість цього виду індексного страхування програма «МетеоЗахист» користується дедалі більшою популярністю серед фермерів. Торік у нас було 420 000 га, цьогоріч ми ще більше наростили обсяги», — резюмував Роман Хрипко.

Відзначимо, раніше Укргідрометеоцентр визначив найбільш постраждалі регіони України від посухи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...