Новини / Клімат     24 жовтня 2019 16:29

Посуха охопила охопила більше 80% ґрунтів – Укргідрометеоцентр визначив найбільш постраждалі регіони

Спека та майже відсутність дощів погіршує вологість ґрунтів в Україні навіть у жовтні. Однак, дещо рятують ситуацію сильні тумани та ранкові роси.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, повідомляє АПК-Інформ.

Відсутність опадів та висока температура повітря в середині жовтні обумовила подальше погіршення умов грантів в Україні. Одначе при цьому на багатьох земельних площах завдяки локальним сильним туманам та ранковим росам ще збереглися незначні запаси вологи в верхніх шарах ґрунту.

Як і в попередні періоди, найбільш несприятливі для вирощування сільськогосподарських культур агрометеорологічні умови залишаються в Черкаській та прилеглих районах інших областей, де тривалий час опадів майже не було й засуха ґрунту  охопила більш ніж 80% площ. «На цих площах вологи не вистачало навіть для проростання зерна», – відзначили експерти.

Читайте: Посуха, град, зливи — як захистити врожай від природних катаклізмів

В огляді Укргідрометеоцентру також повідомляється, що на тих земельних площах, де завдяки дощам попередньої декади сформувалася достатнє й оптимальне зволоження ґрунту,  на фоні високого теплозабезпечення відзначалося інтенсивне зростання та розвиток озимини.

«Погодні умови були сприятливими для збирання пізніх сільськогосподарських культур та проведення сільгоспробіт», –  додають метеорологи.

Landlord раніше повідомляв, що посуха в Угорщині знизила врожаї фермерів на 20%.

Читайте також