Новини / Аналітика     22 грудня 2022 20:52

Перехід на генератори може призвести до зростання інфляції на 1-2% у 2023 році – Свириденко

Постійні відключення енергії мають і будуть мати вплив на ціни

Міністерка економіки Юлія Свириденко зауважив, що у 2023 році перехід бізнесу на альтернативні джерела енергії може спричинити збільшення інфляції на 1-2%. Про це інформує Укрінформ.

Постійні відключення енергії мають і будуть мати вплив на ціни. Адже коли руйнується енергетична інфраструктура, збільшується і вартість витрат на виробництво через зміни від переходу централізованих джерел постачання до генераторів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Стійкість населення і бізнесу на мікрорівні і швидка реакція уряду у розв’язанні проблеми, створює підстави сподіватись, що чинник зміни агресії росії у бік енергетичної інфраструктури не матиме визначального впливу на динаміку цін споживчого ринку. Однак ми прогнозуємо, що ось цей перехід бізнесу на дизелі та генератори може спричинити збільшення інфляції на 1-2 в.п. у 2023 році”, – наголосила Свириденко.

Водночас вона припускає, що враховуючи поточну ситуацію, існує велика ймовірність внесення змін до державного бюджету на наступний рік.

Читайте також: “На дотацію куплю генератор”: історія фермера, що подався на держпрограму на утримання корів.

“З часу ухвалення бюджету удари по енергетиці не припинялись, критична інфраструктура зазнала значних руйнувань. Безперечно це впливає на економіку. Попередньо оцінювалось, що падіння ВВП за підсумками року становитиме близько 32%, зараз прогноз погіршено до діапазону 33,2-33,5%.  Якщо руйнування нашої енергетичної інфраструктури будуть потужними, то нам не уникнути негативного впливу на економіку. За одним із таких сценаріїв – є ймовірність, що у наступному році ми не зможемо вийти на позитивну траєкторію зростання, і за підсумками року матимемо незначне падіння ВВП. Тоді це буде потребувати корекції”, – пояснила міністерка.

Нагадаємо, у 2022 році в Україну завезли 510,3 тис. електрогенераторів, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Водночас Мінагрополітики та Світовий банк розробляють програму з відшкодування вартості генераторів та твердопаливних котлів для елеваторів.

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

GRECO group поставили 10 теплогенераторів для українського агрохолдингу TESSLAGROUP. Окрім цього, нещодавно компанія реструктурувала та збільшила потужності підприємства, а це означає, що тепер клієнти GRECO group отримуватимуть обладнання через 14 днів після підписання контракту.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також