Новини / Ринок землі     10 лютого 2018 15:02

Голова ОТГ: Сподіваємося, тепер нехтування законами у земельній сфері буде припинено


Перші громади почали процедуру передачі земель з державної у комунальну власність. Про це повідомляє decentralization.gov.ua. Так, об’єднані територіальні громади на Дніпропетровщині. Перший меморандум про співпрацю з Держгеокадастром підписав голова Межівської об’єднаної територіальної громади Воломир Зражевський. Згідно з меморандумом, до 31 травня 12,5 тис. га земель державної власності передадуть у розпорядження громади.

Також перша ОТГ на Черкащині долучилась до отримання контролю поза межами свого населеного пункту.  Восьмого лютого Ліплявська ОТГ підписала відповідний меморандум із Держгеокадастром.

За словами, директору Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Слинько відтепер громада може контролювати та впливати на те, що коється поза межами її населенних пунктів.

«Питання передачі земель у межах громад стояло дуже гостро від початку реформи. Свого часу ми допомагали 11 об’єднаним територіальним громадам регіону готувати звернення до голови ВРУ та  народних депутатів щодо прийняття постанови, яка б дозволила їм розпоряджатися землею за межами населених пунктів,  І досі це призводило до виникання ситуацій, коли на території ОТГ з’являвся забудовник чи землевласник, розпочинав там роботи, а громада ніяк не могла на це вплинути», – заявив він.

А ось голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко, перш за все переймається за розвиток фермерських господарств.

«Сподіваюсь, що не виникатиме волокити зі створенням громадських пасовищ, пріоритетність яких засвідчена обласною стратегією розвитку. Ми більше року займаємось цією проблемою, звертались до Держгеокадастру і отримали на 3 ділянки загальною площею 45 гектарів накази, які дозволяли сільській раді  розробити на них проектну документацію. Ми розробили проекти через державну проектну установу, але отримали суто формальні відмови Держгеокадастру. Сподіваємося, тепер таке нехтування законами у земельній сфері буде припинено», – каже голова ОТГ.

Зі слів голів об’єднаних територіальних громад голови, питання передачі земель ОТГ також дозволить контролювати їх використання, упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також