На полях Київської, Тернопільської та Херсонської областей попелицею уражено 25-30% посівів кукурудзи. Тим часом у Миколаївській області фомоз завдав шкоди 25-90% посівам соняшнику. Такі цифри наводить Держпродспоживслужба у звіті про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин.
«Зараз саме проводимо захист посівів сої від павутинного кліща, цього року він спостерігається масово, – каже старший агроном відділку на 3500 га «Зернопродукт МХП» Антон Корчан. – Обробляємо акарицидами «Омайт» і «Масаї». На необроблених площах існує загроза недоотримання урожаю 50-70%».
Окрім павутинного кліща, українські посіви сої нищать попелиці, клопи, трипси, якими пошкоджено до 15% рослин.
Також до 15% посівів цукрових буряків пошкоджено буряковою листковою попелицею, гусінню совки-гамми, а також личинками бурякової мінуючої мухи. У господарствах Київської області погодні умови сприяли поширенню бурякової кореневої попелиці, яку виявляли на 7-12% коренів рослин. На 15% посівів спостерігається незначне ураження церкоспорозом, фомозом, рамуляріозом та борошнистою росою.
На 5-16% площ посівів соняшнику розвиваються і шкодять геліхризові попелиці, трипси, клопи, павутинний кліщ, гусениці листогризучих совок та стебловий метелик. У господарствах Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Харківської областей іржею охоплено до 8% рослин.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!