Новини / Трейдинг     12 січня 2021 15:35

Пакистан нарощує імпорт української борошномельної пшениці

У січні 2021 року пакистанські трейдери закупили понад 100 тис тонн української пшениці. Крім того, інтерес до закупівель пшениці в Україні висловили у зерновому агентстві Єгипту

Трейдери з Пакистану на початку січня 2021 року уклали контракти на поставки понад 100 тис тонн брошомельної пшениці довільного походження. Втім, як повідомляє Зерно Он-Лайн з посиланням на інформаційне агентство Reuters, учасники ринку стверджують, що пшениця була закуплена в Україні.

За наведеною інформацією, було укладено два контракти:

  • 50 тис тонн за ціною $306 за 1 тонну C&F;
  • 55 тис тонн за ціною $305 за 1 тонну C&F.

При цьому, за даними компанії Agritel, станом на 11 січня 2021 року з портів Чорного моря продовольча пшениця з протеїном 12,5% відвантажувалась по $274 за 1 тонну FOB.

Крім того, 12 січня зернове агентство Єгипту GASC оголосило тендер із закупівлі мінімум 55-60 тис тонн борошномельної пшениці з поставкою з 18 лютого по 5 березня 2021 року.

ЧитайтеФермери з Великої Британії збільшують площі під міскантусом

GASC розраховував побачити на тендері пропозиції пшениці з України, США, Канади, Австралії, Франції, Німеччини, Польщі, Аргентини, Росії, Казахстану, Румунії, Болгарії, Угорщини, Парагваю і Сербії. Міжнародні трейдери повинні окремо подавати пропозиції щодо вартості морського фрахту.

Але, як зазначено у інформації тендера, пропозиція російських трейдерів виявилась неконкурентною за ціною, оскільки вони були вимушені враховувати невизначеність з розміром експортного мита, яке може бути подвоєне до 50 евро за 1 тонну з 15 лютого 2021 року. Зазвичай, саме пропозиції з РФ були для GASC у пріоритеті. У поточних умовах ймовірними переможцями бачилися постачальники з України та Румунії, але українські трейдери пропозиції на тендер не подали.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що цього тижня в Україні очікуються тривалі снігопади.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також