Новини / Технології     12 січня 2021 11:31

Фермери з Великої Британії збільшують площі під міскантусом

Збільшення площ біоенергетичних культур до 700 тис га до 2050 року є частиною загальної стратегії країни зі скорочення викидів діоксиду вуглецю

Відповідно до заяви світового комітету з питань зміни клімату, викиди забруднюючих речовин у Великій Британії повинні скоротитися на 78% до 2035 року, пише farminguk.com. Одним з факторів, що має вплинути на це, стануть спеціалізовані культури і біоенергетика.

У щорічному звіті комітету підкреслюється, що острівній країні необхідно прискорити висадку багаторічних енергетичних культур, принаймні, до 30 000 гектарів на рік до 2035 року – з метою досягти до 2050 року загальної площі у 700 000 га.

Завдяки такому рішенню посіви біоенергетичних культур зможуть вловлювати 2 метричних тонни діоксиду вуглецю до 2035 року і більше 6 метричних тонн CО2 до 2050 року.

Британські експерти підтримали подібні висновки. Так, Вільям Кракрофт-Елів, голова сільськогосподарської служби Terravesta, зазначив: «Стратегія включає в себе вуглецеві вигоди від біоенергетичних культур, і це рішення, яке розроблено, масштабоване і готове до застосування сьогодні, з можливістю отримання значного річного врожаю вихідної сировини після другого року посадки біоенергетичних культур. Ніщо інше не може забезпечити як необхідну вуглецево-негативну сировину, так і зменшення викидів вуглецю в тому ж масштабі, і в ті терміни».

Читайте: Ціни на овочі почнуть зростати наприкінці лютого – Денис Марчук

Експерт підкреслив, що слід зосередити увагу місцевої влади на кінцевих користувачах-аграріях, які вже готові до прийняття і максимального використання технології.

«У Великобританії це означає технології спалювання палива першого покоління, що забезпечують великомасштабне постачання тепла і електроенергії. Чи то у вигляді виділеного джерела для великих промислових підприємств або чи у вигляді енергії для завантаження в національну енергосистему зі станцій, що працюють на біомасі. Біоенергетика готова до роботи», – наголосив він

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у ЄС впровадили технологію виробництва біогазу з компосту

Читайте також