Новини    21 вересня 2022 21:07

Озимих буде достатньо для формування продовольчого запасу – Висоцький

Цього року виробництво кукурудзи очікується в понад три рази більше за рівень споживання

В Україні триває посів озимих культур. Ріпаку вже посіяно близько 90% від запланованих площ, а це — 840 тис. га. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає agroportal.

“Посів пшениці та ячменю тільки розпочинається. Зараз в Україні переважно дощова погода, що сприятиме схожості й гарній вегетації рослин. Площі, які прогнозуються під цими культурами, достатні для формування продовольчого запасу на наступний рік”, — зазначив Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також він додав, що цього року виробництво кукурудзи очікується в понад три рази більше за рівень споживання. Крім того, триває копання цукрових буряків.

“Ще рано говорити про валові показники, але врожайність понад 500 ц/га дає можливість моделювати виробництво цукру на рівні 1,1-1,2 млн т за внутрішнього споживання 1,150 млн т. Тобто українці будуть забезпечені вітчизняним цукром”, — наголосив Висоцький.

Нагадаємо, наразі очікується засіяти 65 % від минулорічної площі – 4,7 млн га.

Через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. 

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...