Новини / Рослинництво     10 січня 2019 09:22

Отрута ос та павуків замість пестицидів. Вчені знайшли альтернативу агрохімії

У Великій Британії науковці вивчають використання природних токсинів комах у захисті врожаю, щоб скоротити застосування агрохімікатів. Отруту певних видів павуків та ос об'єднують з природним білком, що дозволить токсинам потрапляти до кишківника шкідника та вбивати його. Випробувати новий біоінсектицид на полях планують у 2021 році.

Про це повідомляє АгроXXI.

Вчені пропонують розробляти біоінсектициди на основі природних токсинів комах. За даними фахівців, певні види павуків та ос виділяють отруту, що токсична для деяких комах-шкідників та не шкодить людині та тваринам.

Вчені об’єднали отруту павуків та ос з природними білками, зокрема, лектин з проліска, що діє як “носій”. Завдяки йому отруйні речовини проникають до кишківника шкідника та вбивають його.

Читайте: Податок на пестициди – французькі фермери втратять 100 млн доходу

Наразі інновація проходить тестування в лабораторіях, вчених підтримують і європейські колеги. Випробувати  нові біоінсектициди планують у 2021 році.

Як повідомляв LANDLORD, шведські вчені встановили, що органічне землеробство шкодить біосфері планети більше, ніж звичайне сільське господарство.

Фото: natureworld.ru

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також