Новини / Ринок землі     21 жовтня 2019 17:27

ОТГ пропонують підвищити земельний податок до 1%

На зустрічі аграріїв з членами парламентського профільного комітету, на якій презентували законопроєкт про обіг земель в Україні, представники місцевої влади з різних областей запропонували підвищити земельний податок до 1%.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

На зустріч, що відбулася в суботу, 19 жовтня, зібралися понад 100 голів сільрад та об’єднаних територіальних громад з різних регіонів країни. Представники селищних рад жалілися, що надходження від оренди держугідь – чи не єдині для місцевих бюджетів.

Читайте: Відкриття ринку землі: чи загрожує Україні наплив китайців

На їхню думку, ставка, яку сьогодні платять орендарі (3% від нормативно-грошової оцінки на рік), може бути збільшена. Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський запропонував підвищити ставку до 8%, 10% або 12% від НГО, проте представники місцевої влади не змогли визначитися з розміром тарифу – всі пропозиції набрали однакову кількість голосів присутніх у залі.

Було запропоновано підвищити і земельний податок, який сьогодні становить 0,3% від НГО. Представники місцевої влади заявили, що не проти підвищення до 1%.

За словами Миколи Сольського, якщо рішення про збільшення податку буде ухвалено, то зміни торкнуться навіть чинних договорів. Голова аграрного комітету наголосив, що попри всі дискусії щодо деталей законопроєкту, ринок землі буде відкрито.

Landlord раніше повідомляв про те, що Микола Сольський на зустрічі з аграріями заявив, що пріоритетним законопроєктом щодо обігу земель, який розглядатимуть у Верховній Раді, став альтернативний проєкт №2178-10, внесений партією «Слуга народу».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також