Новини / Політика     14 вересня 2021 16:16

Ostchem відкликав позов та закрив справу щодо квотування азотних добрив

Суд задовольнив відмову Позивача ПрАТ “АЗОТ” та постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження

Шостий апеляційний суд задовольнив відмову Позивача ПрАТ “АЗОТ” та постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження.

“13 вересня, в ході судового засідання в Шостому апеляційному адміністративному суді по розгляду справи №640/16665/20 за адміністративним позовом ПрАТ “АЗОТ” до МКМТ та Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою введення квотування імпорту азотних добрив, представник Позивача звернувся до суду із заявою про відмову від даного позову. Суд задовольнив відмову Позивача ПрАТ “АЗОТ” та постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження”, – йдеться в повідомленні українського клубу аграрного бізнесу.

Таким чином, підтверджується визнання нечинним попереднього рішення Окружного адміністративного суду м.Києва на користь ПАТ “АЗОТ”. Відповідно, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про закінчення торговельного розслідування без застосування квот на добрива є правомірним.

“Нарешті навіть самі ініціатори введення квот на добрива зрозуміли безперспективність своїх вимог і справедливість взяла гору. Невдовзі очікуємо аналогічного рішення і по комплексним добривам”, – прокоментував рішення Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ. Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” є стороною судового процесу по даним справам і послідовно відстоювала позиції аграріїв.

Читайте: Євген Хуриленко: Ми маємо зростати швидше, ніж ринок

Попередньо 22 вересня планується ще розгляд справи №№ 640/16663/20 по комплексним добривам від ТОВ “Хімвектор”.

Довідка. 31 березня 2021 року ОАСК виніс рішення у справах №№ 640/16663/20 і 640/16665/20, якими скасовується рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020 року про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язав МКМТ прийняти рішення про введення квот на імпорт азотних і комплексних добрив в Україну. Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ “Азот” та ТОВ “Хімвектор”, які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що фермери вийшли на протест проти квотування імпорту добрив.

Джерело: UCAB

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також