Новини / Політика     22 травня 2020 16:40

Фермери вийшли на протест проти квотування імпорту добрив

Попереджувальні акції з перекриттям автомагістралей пройшли у шести регіонах України

Аграрії Одеської, Запорізької, Харківської, Кіровоградської,  Хмельницької та Черкаської областей вийшли на основні автомагістралі у знак протесту проти наміру Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ввести квоти на імпорт азотних добрив в Україну. Про це повідомляє пресслужба всеукраїнської Аграрної Ради.

Обмеження, які обговорюють у міністерстві, загрожують здорожчанням добрив і запровадженням санкцій у відповідь від країн-торгових партнерів України. Йдеться про імпорт з країн ЄС, Перської затоки, Північної Африки, а також Туреччини, Казахстану, Білорусії, Грузії, Китаю, США.

«Ми категорично проти даного рішення! Немає жодних підстав для введення квот, – ні економічних, ні логічних. На жаль, аграрії вже стикнулись кілька років тому із наслідками монополії – ціна добрив зросла майже вдвічі. Тепер нас хочуть повернути у подібну ситуацію та нав’язати залежність від монополіста», – зазначив голова ВАР Андрій Дикун.

Читайте: Критерії, якими керуються агропідприємства при спорудженні елеваторів – приклад ТОВ «ДП Зернятко» 

Як зазначили у ВАР, основним виробником азотних добрив в Україні є група компаній OSTCHEM Дмитра Фірташа, яку ще минулого року Антимонопольний комітет України визнав монополістом, що зловживає своїм монопольним становищем. Було встановлено, що OSTCHEM реалізовував добрива в Україні за значно завищеними цінами. Так, в Україні вартість добрив перевищувала світові ціни на 50-100%.

«Мінекономрозвитку має намір ввести квоти на імпорт добрив. Однак, таке рішення потягне за собою збільшення ціни. Два роки тому ми частково поламали схему монополіста – компанії OSTCHEM і почали ввозити добрива з інших країн. Ми занепокоєні таким розвитком подій і хочемо, аби нас почув президент та прем’єр-міністр», – зазначає член правління ВАР Анатолій Артеменко з Одещини.

Дана акція протесту була попереджувальною. Аграрії заявляють: якщо влада не прислухається до їхньої позиції, вони і надалі готові її відстоювати.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що відбулося установче засідання оновленої Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також