Новини    19 квітня 2018 15:19

Основними регіонами збуту зернових в 2018 році залишаться Південно-Східна Азія та Єгипет


Для України основними регіонами збуту зернових в цьому році залишаться Індонезія, Бангладеш, Філіппіни та Єгипет. Про це повідомила експерт зернового ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко під час доповіді на XV Ювілейній міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я-2018».

«Україна поступово нарощує і експорт продуктів переробки зерна. Зараз близько чверті борошна, виробленого великими і середніми підприємствами, експортується. І близько половини кукурудзяного крохмалю також йде на експорт», – уточнила вона.

За прогнозами «УкрАгроКонсалт», в цьому сезоні в зв’язку зі скороченням виробництва скоротиться і експорт.

Раніше глава французької компанії Invivo Trading Стефан Бернар, який виступив з доповіддю на «Зерно Причорномор’я-2018», відзначав, що Південно-Східна Азія стає явним лідером за обсягами споживання зерна на світовому ринку.

Розрив в споживанні кукурудзи, пшениці і сої між цим регіоном і його переслідувачем – Американським континентом – до 2021 року складе близько 100 млн тонн зерна, а до 2024-го сягне 150 млн тонн.

За динамікою зростання споживання зерна лідирують Південно-Східна Азія, Африка з Середнім Сходом (MEA), а також Південна Америка. За найближчі 7 років кожен з цих трьох регіонів наростить річне споживання зерна, за прогнозами доповідача, з нинішніх 175-185% від рівня 2000 року до 215-220%. Зростає «апетит» і у Північної Америки, відтепер у неї приріст споживання зерна буде перевищувати сукупний показник всіх країн колишнього Радянського Союзу.

До 2024 року Південно-Східна Азія наростить імпорт бобів до 157 млн тонн, пшениці – до 65 млн тонн і кукурудзи – до 50 млн тонн, вважає глава Invivo Trading (зараз ці показники становлять 115, 45 і 40 млн тонн відповідно). Африка збільшить річний імпорт пшениці до зазначеного терміну на 15 млн тон і кукурудзи – на 6 млн тонн. А країни Середнього Сходу через 7 років будуть ввозити пшениці і кукурудзи на 9-10 млн тонн більше нинішнього сукупного обсягу.

Основними постачальниками на зовнішні ринки додаткових обсягів пшениці буде Європейський континент, а кукурудзи та сої – Америка. Європейська надбавка, на думку Стефана Бернара, досягне в 2024 року приблизно 14 млн тонн (щодо рівня експорту в 80 млн тонн в 2017 році). Американський же середньорічний експорт кукурудзи за цей період зросте приблизно на 40 млн тонн, сої – на 20-25 млн тонн.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...