Новини / Аналітика     07 листопада 2023 16:59

Осіння посівна: площа зернових культур становить 4,4 млн га

Станом на перший тиждень листопада загальна площа сівби усіх озимих культур становить 5530 тис. га

Станом на сьогодні в Україні поступово завершується сівба озимих культур. Нині сім регіонів країни закінчили посівну кампанію, мовиться у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України. За минулий тиждень вона добігла кінця в Чернігівській та Чернівецькій областях.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Минулого тижня посівну завершили аграрії Івано-Франківщини, перед цим — Полтавщини, Волині, Запоріжжя та Закарпаття, — зазначили у повідомленні.

Станом на перший тиждень листопада загальна площа сівби усіх озимих культур становить 5530 тис. га. Зернових посіяно понад 4386 тис. га. Зокрема, пшениці — 3867 тис. га, ячменю — 442 тис. га та жита — 76 тис. га.

Сівба озимого ріпаку завершена в усіх областях, його посіяно 1144 тис. га.

Нагадаємо, оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України закінчилися за багаторічними кліматичними показниками.

Аграрії всіх областей України активно сіють ріпак та розпочали сівбу озимих на зерно. Станом на початок вересня вже посіяно 699,7 тис. га озимих, з яких ріпаку – 654,9 тис. га та 44,8 тис. га зернових (пшениці — 42,5 тис. га, ячменю — 1,2 тис. га та жита — 1,1 тис. га).

Українські аграрії, ймовірно, не скорочуватимуть прогнозовані площі посівів озимої пшениці під урожай 2024 року, попри вищі витрати на логістику, спричинену російським вторгненням.

Зокрема, майже половина фермерів (45 %) не планують істотно скорочувати посівні площ озимих культур. При цьому 38% опитаних підприємців можуть збільшити посівні площі. 14% аграріїв  зазначили, що цього року не сіятимуть озимі.

Таке співвідношення в цілому відповідає аграрній практиці в Україні, де щорічно до 20% сільськогосподарських виробників не беруть участь у сівбі озимих культур.

Структура озимих культур може зазнати змін. Зокрема, підприємства скоротять частку пшениці та ячменю, але збільшать площі  під озимий ріпак.

Загалом посівні площі під озимими культурами можуть збільшитися на 0,5 млн га або на 8% порівняно з минулим сезоном.  ключовим фактором розширення посівних площ залишається ріпак, посіви під ним  можуть збільшитися майже на 40% до рекордних 1,9 млн га.

У першій декаді вересня переважала мінлива за температурним режимом погода. На початку декади продовжувала утримуватися спека, яка протягом останніх днів змінилася на помірно теплу вдень і прохолодну вночі погоду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі