Новини / Ринок землі     25 березня 2019 15:44

Оренда земель сільгосппризначення подорожчає у 5 разів – Порошенко

Під час зустрічі зі студентами та викладачами НУБіП України Петро Порошенко заявив, що для підвищення рівня життя в селах потрібно підняти орендну плату за землю. Таким чином, у ході реформ вартість оренди землі може збільшитися в 5 разів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Президента, сьогодні держава «починає здавати свої землі в оренду іноді вдвічі дорожче, ніж приватний власник». Петро Порошенко вважає, що ці стандарти мають поширюватися на землі, які належать селянам.

ЧитайтеНазвано ТОП-10 виробників соєвої олії в Україні. На першому місці – МХП

«Тільки відкриті аукціони з єдиними стартовими умовами можуть скасувати диктат великих орендарів. Внаслідок правильних реформ ми можемо збільшити вартість оренди землі в 5 разів», – відзначив Президент.

Петро Порошенко, що середня ставка оренди сільгоспземлі поки що занадто низька, хоч і збільшилася за кілька років з 3 до 10% грошової оцінки.

Для прикладу Президент навів Литву, у якій землі здаються в 1,6 разу дорожче, ніж в Україні (відповідно 81 і 52 євро за 1 га), хоча якість земель там значно гірша.

Як повідомляв Landlord, права оренди землі продано через СЕТАМ на суму 40,6 млн гривень. У результаті торгів вартість оренди землі зросла у 2,8 разу.

Читайте також